ZABIEGI

Podologia

Usługa na chwilę obecną nie dostępna w salonie

Podologia to jedna z dyscyplin medycyny zajmująca się badaniem, diagnozowaniem i leczeniem chorób stóp i stawu skokowego. Termin ten wszedł do użycia dopiero w XX wieku w Stanach zjednoczonych i został tak przyjęty na całym świecie. W Polsce jest ona dopiero od niedawna odrębną specjalnością i dopiero się rozwija co nie znaczy że brakuje specjalistów w tej dziedzinie ponieważ obecnie wiedza bardzo szybko wymieniana jest między krajami. Z oferty podologa korzystają głównie osoby ograniczone ruchowo, sportowcy, z chorobami stawów lub przemiany materii jak cukrzyca oraz osoby z wadliwą postawą lub które wstydzą się swoich stóp z powodu ich nieestetycznego wyglądu.

Podolog nie musi być lekarzem, oczywiście musi mieć specjalistyczne wykształcenie i wiedzę z zakresu dermatologii, ortopedii, diabetologii oraz anatomii co pozwala precyzyjnie diagnozować choroby i skutecznie je leczyć. Nasz zespół to specjaliści w swojej dziedzinie a stosowane narzędzia są nowoczesne i w pełni sterylne, standardy stosowane w naszym salonie spełniają oczekiwania wszystkich klientów. Potwierdzeniem naszych kwalifikacji i kompetencji jest przynależność do Polskiego Towarzystwa Podoogicznego.

Dokładna oferta usług podologicznych w naszym salonie to:

leczenie grzybicy paznokci – stosujemy do tego najnowocześniejszy na świecie laser Lanula jako jedyni na całej Lubelszczyźnie

Wrastające paznokcie – paznokieć nie zawsze chce rosnąć tak jak chcemy i powoduje ból, zaczerwienienie, a często także stan zapalny.

Usuwanie odcisków – obszar zrogowaciałego naskórka powstałe na skutek permanentnego ucisku. Odciski powstają jako reakcja obronna skóry. 

pękające pięty – skóra pięty jest fizjologicznie grubsza, przygotowana na zadania powierzone jej przez naturę: przenoszenie i amortyzację. Źle traktowana- rogowacieje, źle pielęgnowana- staje się nieelastyczna i pęka. Otwarte rany na stopach mogą być zaproszeniem dla chorobotwórczych bakterii, grzybów i wirusów.

JEAN D'ARCEL
ZIAJA
NCOSMETICS
AESTHETIC
ARCEL MED
LASER 3000 HI-TECH