ZABIEGI

Depilacja

Depilacja laserem diodowym

Coraz więcej osób decyduje się na depilację laserową – to wyjątkowo trwałe rozwiązanie problemu powracającego owłosienia. Ten zabieg poleca się szczególnie wtedy, gdy włosy w niechcianych miejscach są gęste, widoczne lub rosną naprawdę szybko. Skuteczność depilacji laserowej jest oceniana na niemal 99%. Trwałość efektu zależy od ilości przeprowadzonych serii, a przede wszystkim od urządzenia i sposobu przeprowadzenia depilacji. Należy pamiętać, że w ostatecznej ocenie zabiegu zawsze należy uwzględnić czynniki indywidualne takie jak karnacja czy grubość włosa. Rodzajem depilacji laserowej, która stale zyskuje na popularności, jest depilacja za pomocą lasera diodowego. W naszym gabinecie praktykujemy ją jedynie za pomocą oryginalnego sprzętu, który stanowi gwarancję bezpieczeństwa i skuteczności.

Depilacja – na czym polega działanie lasera diodowego?

Depilacja, epilacja – istnieją różne nazwy zabiegu depilacji za wykorzystaniem lasera diodowego. To skuteczna i prosta metoda, w której na usunięcie owłosienia składają się dwa czynniki: naruszenie włosa przez wiązkę światła oraz jednoczesne podziałanie na jego strukturę za pomocą wysokiej temperatury. Ingerencja w cebulkę włosa sprawia, że dochodzi do jego samoczynnego wypadnięcia. Rezultaty są najbardziej widoczne przy usuwaniu ciemnego owłosienia. W ten sposób niszczone są jednak tylko włosy znajdujące się w fazie wzrostu, dlatego zabieg najlepiej jest powtórzyć kilkukrotnie.

schemat działania depilacji laserowej

Czym laser diodowy różni się od innych?

Laser diodowy usuwa owłosienie dokładniej niż lampy IPL czy VPL. Jego fale mają określoną długość, a ich działanie jest ukierunkowane na barwnik włosa, a nie na jego otoczenie. Ryzyko poparzeń skórnych staje się znacznie zredukowane w porównaniu do innych metod depilacji laserowej. Skupione fale świetlne są również bardziej skuteczne, dzięki czemu dla osiągnięcia odpowiedniego efektu potrzeba mniej serii.

Co musisz wiedzieć o zabiegu?

Przed wyborem tego sposobu depilacji warto wiedzieć, że:

  • jego oddziaływanie na Twoją skórę jest maksymalnie ograniczone – wiązki światła niszczące cebulki włosów działają bardzo precyzyjnie, do tego są dokładnie wycelowane w ich strukturę,
  • do jego przeprowadzenia stosuje się mocne fale – w ten sposób depilacja jest skuteczna i trwała,
  • warto go powtórzyć – tak, aby doszło do usunięcia wszystkich włosów, ponieważ podczas jednej serii depilowane jest tylko to owłosienie, które znajduje się w fazie wzrostu.

Do najczęstszych przeciwwskazań dla przeprowadzenia epilacji należą:

  • ciąża lub karmienie piersią,
  • choroby takie jak cukrzyca, łuszczyca, epilepsja,
  • posiadanie rozrusznika serca, zastawki, złotych nici lub wkładek,
  • problemy z powstającymi bliznami,
  • stosowanie leków, które wywołują reakcję uczulenia na światło.

Pomożemy Ci rozwiać obawy

Wiemy, że dla wielu osób koszty depilacji laserowej są naprawdę wysokie. Jednak bezpieczeństwo skóry oraz zadowolenie naszych klientów jest dla nas najważniejsze. Cena zabiegu wynika z tego, że w naszym gabinecie stosujemy jedynie sprawdzony sprzęt i bazujemy na najlepszych rozwiązaniach i produktach. Osoby, które mają wątpliwości co do przeprowadzenia zabiegu epilacji, zapraszamy na konsultacje w naszym gabinecie. Oferujemy przeprowadzenie próby laserowej, która wykaże reakcję skóry na działanie lasera.

Przygotowanie do depilacji laserem diodowym

Zabieg jest przeprowadzany jedynie na skórze, która posiada swój naturalny odcień. Na kilka tygodni przed depilacją należy więc zaprzestać chodzenia na solarium. Warto również zrezygnować z rozjaśniania włosów oraz ich depilacji. Na dzień przed zabiegiem lub w tym samym dniu należy jednak zgolić owłosienie.

Wskazania po depilacji laserem diodowym

Obrzęk i zaczerwienienie skóry po depilacji jest rzeczą naturalną. W celu złagodzenia tych efektów warto stosować kremy lub maści łagodzące. Należy delikatnie oczyszczać skórę, najlepiej za pomocą preparatów dla dzieci. Nie wolno podrażniać skóry dezodorantami, peelingami, ani wystawiać jej na nadmierną ekspozycję słoneczną (w takim wypadku należy zastosować krem z filtrem).

JEAN D'ARCEL
ZIAJA
NCOSMETICS
AESTHETIC
ARCEL MED
LASER 3000 HI-TECH

Laser Look zaprasza do rozmowy... Laser Look zaprasza do rozmowy...

← Poprzedni krok

Dziękujemy za wiadomość

Proszę podać poprawne imię, email oraz pytanie.

Powered by LivelyChat
Powered by LivelyChat Usuń historię