LASER LOOK

Luty 2018, nasz laser Vectus vs Light Scheer

Laser Vectus TM, nowość w Laser Look Lublin

Zapraszamy do zapoznania się z zaletami naszego nowego urządzenia do depilacji laserowej, czyli lasera Vectus amerykańskiego producenta Palomar. Laser ten stanowi nową generację urządzeń do trwałego usuwania owłosienia i aktualnie jest najlepszym tego typu laserem na świecie. Porównanie dwóch wiodących technologii do laserowej depilacji czyli lasera Vectus TM ze znanym na rynku laserem Light Scherr.

Warto również wiedzieć że laser diodowy jako pierwszy wynalazła właśnie firma Palomar producent Vectusa, a firma Lumenis producent Light Scheer odkupiła ta prawa patentowe na 10 lat, po upływie tego czasu Palomar w 2012 roku ulepszył swój wcześniejszy wynalazek i wprowadził ulepszoną wersję Light Scheer czyli laser Vectus który posiada lepsze parametry, dzięki czemu jest skuteczniejszy a zabiegi są trwalsze i mniej bolesne.

vectus porównanie

VectusTM Light Scheer Uwagi
Długość wiązki światła 810 nm 810 nm  Lasery bazują na takiej samej długości wiązki światła
Wielkość głowicy zabiegowej Dwie: mała i duża Dwie mała i duża z podciśnieniem Dwie głowice zabiegowe pozwalają depilować szybciej i dokładniej
Chłodzenie głowicy Tak Tak Oba lasery oferują wydaje chłodzenie
Ilość stopni chłodzenia 3 stopnie 2 stopnie Vectus posiada najlepszy system łagodzenia bólu
Skintel TM Posiada Brak Vectus jako jedyny laser na świecie posiada czujnik melaniny
Photon RecyklingTM Posiada Brak  System Photon Recykling w znaczący sposób podnosi skuteczność zabiegu
Skuteczność Wszystkie oprócz siwych Czarne i brązowe Vectus jest skuteczny również na włosach blond i rudych
Możliwość poparzenia Zminimalizowana Tak Vectus jest najbezpieczniejszym laserem na świecie
Bolesność zminimalizowana Bardzo duża Vectus dzięki systemowi Advanced Contact CoolingTM minimalizuje ból
Generowana moc 3000 W 1600 W Vectus oferuje ogromną moc zabiegową i jednocześnie bezpieczeństwo

Przestrzenny profil wiązki, rozmiar końcówki zabiegowej

Końcówka zabiegowa w głowicy lasera Vectus™ (23mm x 38mm) koaguluje 56% więcej włosów niż mniejsza głowica wiodącej technologii rynkowej (22mm x 35mm). Zastosowana w Vectus™ jednolita wiązki światła na całej powierzchni optycznej wchodzącej w kontakt ze skórą to ogromna przewaga. Umożliwia to koagulację włosów w sposób bardziej jednolity na całym obszarze okienka zabiegowego. Większa jednolitość zmniejsza konieczność nakładania kolejnych okienek, co skutkuje krótszym okresem leczenia.

vectus porównanie

Rycina przedstawia cyfrowe zdjęcia końcówek oraz profilu wiązki głowic laserów Vectus i Lightsheer (a) mała powierzchnia zabiegowa i (b) duża powierzchnia zabiegowa.

 Photon RecyclingTM

To technologia stosująca system luster odzyskujących fotony. Ma ona ogromny wpływ na skuteczność lasera Vectus™. Udowodniono, że czynnik wzmocnienia uzyskiwanego w procesie recyclingu fotonu zależy od stężenia melaniny w naskórku i wynosi około 1 w przypadku najciemniejszych fototypów skóry, a w przypadku jaśniejszych wzmocnienie jest 1,5 – 2 krotne.

 photon recykling

Rycina przedstawia przekrój poprzeczny szafirowego układu optycznego dużej głowicy umieszczonej na skórze przedstawiający wyniki modelu śledzenia promieni Monte Carlo i obrazujący korzyści ze stosowania luster recycling fotonów. Dzięki zastosowaniu luster dla dowolnej wartości fluencji uzyskuje się 1,5 krotne wzmocnienie liczby fotonów docierających do zmian docelowych na skórze.

Porównanie obu laserów wyłania zdecydowanego lidera czyli lasera Vectus TM, zabiegi z jego wykorzystaniem są skuteczniejsze, trwalsze i mniej bolesne. Zobaczmy również co eksperci branży medycznej mówią o laserze Vectus TM

ambroziak

Laser diodowy Vectus ™ to gwarancja skuteczności, bezpieczeństwa i komfortu pacjenta w walce z niechcianym owłosieniem. Zabieg jest wyjątkowo skuteczny dzięki jednolicie rozłożonej wiązce światła na całej powierzchni głowicy oraz technologii odzyskującej światło odbite od skóry. Zastosowany czytnik melaniny Skintel™, pozwalający na dostosowanie parametrów zabiegowych do indywidualnych potrzeb pacjenta, minimalizuje ryzyko poparzeń, a szafirowe szkiełko chłodzące skórę przed, w trakcie i po emisji impulsu sprawia, że zabieg jest praktycznie bezbolesny.

Dr Marcin Ambroziak Klinika Ambroziak – www.klinikaambroziak.pl

 

 

zawodnyLaser Vectus TM to do tej pory najbardziej nowatorska metoda depilacji. Niepowtarzalnymi atutami tego urządzenia jest Skintel, czyli czytnik melaniny, dzięki któremu uzyskujemy spersonalizowane parametry zabiegowe, wyższą efektywność, a ryzyko powikłań zostaje zminimalizowane. Krótki czas zabiegu oraz zadowolenie naszych pacjentów jednoznacznie potwierdza skuteczność terapii.

Dr Piotr Zawodny Klinika medycyny estetycznej i kosmetologii – www.klinikazawodny.pl

 

 

 

MirackiKiedy rozmawiam z pacjentami o tym, czego oczekują od nowoczesnej epilacji, niemal zawsze słyszę te same odpowiedzi: bezpieczna, trwała, skuteczna, możliwie mało bezbolesna. Dlatego rekomenduję epilację laserem Vectus TM, która w pełni odpowiada ich oczekiwaniom. Nie tylko szybko i bardzo skutecznie usuwa niechciane owłosienie, ale też daje najtrwalsze efekty.

Dr Krzysztof Miracki Klinika Miracki – www.klinikamiracki.pl

ITP Estetyka
Vectus
Lunula
Sesderma
Jean D`Arcel
Nccosmetucs
Arcel Med