LASER LOOK

Grzybica paznokci u rąk – leczenie laserem

  Zaledwie 3 tygodnie wystarczyły aby z pięknych dłoni zrobić straszące z daleka ręce. Poznajcie przypadek dziewczyny która z powodu wizyty domowej na manicure zaraziła się grzybicą paznokci i wstydziła się pokazywać swoje dłonie.

  Kobiety chcą mieć piękne i zadbane dłonie i lubią kolorowe paznokcie dlatego w ostatnich latach powstało mnóstwo zakładów kosmetycznych które oferują manicure i pedicure ale niestety wraz z upowszechnieniem oferty obniżyła się jej jakość. Przeglądając Internet można natknąć się na dużą liczbę ogłoszeń typu „stylistka paznokci z dojazdem do klienta”. Tutaj nie chodzi o szkalowanie tych osób i wszystkich wrzucanie do jednego worka bo z całą pewnością w tym gronie znajduje się wiele utalentowanych stylistek które wykonują swoją prace z pasją i profesjonalizmem ale jednak codzienność pokazuje że usługi mobilne są znacznie niższej jakości niż oferta salonów kosmetycznych. I mały problem było by gdyby to dotyczyło tylko staranności wykonania ale głównym problemem jest tutaj sterylność i higiena. Możecie wierzyć lub nie i traktować ten artykuł jako propagandę lub wręcz odwrotnie jako źródło rzetelnej wiedzy ale faktem jest że do naszego salonu przychodzi sporo osób na leczenie laserowe grzybicy paznokci które po paru tygodniach od wizyty mobilnej stylistki są zarażone grzybicą. Natomiast ciężko nam przypomnieć sobie klientkę która została by zarażona tą paskudną chorobą w profesjonalnym salonie kosmetycznym.

sterylizacja Lublin

  Sterylność narzędzi to ważna sprawa i z tego powodu większość salonów posiada własne autoklawy i ciężko mi sobie wyobrazić że osoby lub salony które takiego wyposażenie nie posiadają rzetelnie wysyłają swoje narzędzia co parę dni do firm które oferują sterylizację narzędzi. I to jest główny powód zakażeń grzybicą paznokci, czyli kontakt z narzędziami jak pilniki, cążki które były wcześniej używane u innego pacjenta. Nie należy też tego upraszczać i mówić że „jeśli klient wcześniejszy grzybicy nie miał, to jak można się od niego zarazić?”. Bo tak choroby nie działają, każdy z nas posiada swój zestaw bakterii i grzybów który dla nas nie musi być szkodliwy ale już dla innej osoby tak. Różni ludzie mają inne poziomy odporności i te same bakterie i grzyby w tej samej „dawce” u jednych mogą wywołać chorobę a u innych nie.

  No ale o co tyle hałasu? Grzybica była jest i będzie. Masz grzybicę to kup sobie maści, zasypkę i za 2-3 tygodnie minie. Heeee tak powie ktoś kto tego nigdy nie miał. Bo owszem grzybicę skóry można tak wyleczyć ale jeśli powstaje ona na paznokciach a dokładniej pod płytka paznokcia to sytuacja przedstawia się gorzej, a w zasadzie to znacznie gorzej. Paznokieć stanowi dość mocną barierę i utrudnienie do wchłaniania lekarstw, dlatego stosowanie preparatów w postaci lakierów jest delikatnie mówiąc średnio skuteczne. Oczywiście pozostają nam jeszcze sposoby farmakologiczne które są znacznie skuteczniejsze ale o efektach ubocznych można było by pisać kilka stron. Osoby z tą chorobą borykają się latami i nie mogą się z niej wyleczyć, więc tą chorobę ukrywają bo jednak jest ona mocno wstydliwa, widok zarażanych grzybica paznokci jest dosyć drastyczny. Czasami ciężko ukryć grzybice na stopach, bo może i jej nie widać, ale pozostaje zapach…..

  Już parę lat temu popularność zyskała metoda laserowego leczenia grzybicy paznokci, stosowane są dwie technologie:

  Obie metody są skuteczne, ale znacznie szerzej stosowana jest pierwsza technologia, wynika to z faktu że jest znacznie tańsza a drugie rozwiązanie posiada w sumie tylko jedno urządzenie o dość znacznej cenie. W naszym salonie z powodzeniem stosujemy laser Q-switched, co widać na zdjęciach. Skuteczność jest zróżnicowana i wynosi obecnie 100% dla grzybicy dłoni i ok 80-90% dla stóp. Stopy są obszarem który znacznie ciężej się leczy z tego powodu że przez długi czas przebywają w specyficznym ciepłym obszarze, dodatkowo grzyby obecne są w butach skarpetach, podłodze. Dodatkowo aby terapia na paznokciach stóp była skuteczniejsza w czasie zabiegu dezynfekujemy obuwie pacjenta ozonem.

  Laser Look jednak zamierza w najbliższym czasie zakupić laser lanula i poszerzyć ofertę o cały asortyment usług podologicznych i posiadać najbardziej rozbudowaną ofertę podologii w całym województwie Lubelskim, ponieważ nikt na chwilę obecną nie posiada lasera lunula w Lublinie.

Grzybica przed i po leczeniu

ITP Estetyka
Vectus
Lunula
Sesderma
Jean D`Arcel
Nccosmetucs
Arcel Med