LASER LOOK

Nowe zabiegi na twarz w salonie Laser Look

FERULAC VALENCIA PEEL z TCA

  Ostatnio nasz zespół miał okazję uczestniczyć w szkoleniu zorganizowanym przez markę Mediderma. Marka ta, należąca do portfolio marki Sesderma, specjalizuje się w produktach kosmetycznych przeznaczonych do użytku profesjonalnego. Jako jedna z pierwszych firm zaczęła wprowadzać na rynek dermokosmetyki zawierające kwasy owocowe oraz liposomy, które pozwalają składnikom aktywnym na głębszą penetrację skóry.

sesderma lublin

Szkolenie w Lublinie, w którym uczestniczyłyśmy dotyczył zabiegu opierającego się na użyciu preparatu Ferulac Valencia Peel z TCA. Jest to skuteczna metoda hamująca i likwidująca procesy fotostarzenia się skóry. Fotostarzenie jest procesem przedwczesnego starzenia się skóry, wywołanym promieniowaniem ultrafioletowym prowadzącym do degeneracji oraz uszkodzeń komórek. W naszej szerokości geograficznej okres od kwietnia do października to czas, w którym nasilenie ultrafioletowe jest znacznie nasilone. Biorąc pod uwagę właściwości fizyczno-biologiczne promieniowanie to podzielone zostało na trzy rodzaje: UVA, UVB, a także UVC. Promieniowanie UVA, zwane inaczej abiotycznym, posiada najdłuższą długość fali, która dochodzi aż do tkanek podskórnych. Samo promieniowanie UVA w uśrednionych dawkach nie powoduje poparzeń oraz rumieni, lecz dzięki niemu pojawia się opalenizna. Promieniowanie UVA szkodliwe jest nie tylko dla skóry, lecz również dla życia, ponieważ ulega silnemu absorbowaniu przez białka i kwasy nukleinowe. Promieniowanie UVB, nazwane promieniowaniem czynnym biologicznie, swoje najwyższe natężenie osiąga w okresie letnim, w godzinach od 10:00 do 15:00. Dzięki niemu powstaje często upragniona opalenizna. Działa stymulująco na syntezę witaminy D3. Niestety przyczynia się swym działaniem na szybsze starzenie się skóry, odpowiada za poparzenia słoneczne oraz przyczynia się do powstawania nowotworów skóry. Promieniowanie UVC zawiera fale o najkrótszej długości. Prawie w całości pochłaniane jest przez warstwę ozonową atmosfery, a tym samym nie dociera do powierzchni Ziemi. Połączenie promieniowania UVA oraz UVB w dużych dawkach przyczynia się do poważnych procesów fotostarzenia. Dodatkowo sprzyja powstawaniu plam barwnikowych, odpowiada za reakcje alergiczne, fotoksyczne oraz jest główną przyczyna uszkodzeń skóry oraz nowotworów. Warto zaznaczyć, że na promieniowanie UVA jesteśmy narażeni niezależnie od pory dnia, roku i pogody.

Głównymi objawami fotostarzenia są zaburzenia pigmentacyjne, do których zaliczane są przebarwienia, piegi, odbarwienia i niejednolity koloryt skóry. Fotostarzenie powoduje również powstanie rumienia, czyli doprowadza do rozszerzenia naczyń włosowatych skóry, teleangiektazji i naczyniaków. Kolejnymi objawami są: nadmierne przesuszenie skóry, odwodnienie, zmiany w strukturze skóry, rogowacenie posłoneczne, zmiany nowotworowe oraz wiotczenie skóry.

W całorocznej pielęgnacji warto zdecydować się na wykonywanie serii zabiegów zapobiegającym skutkom fotostarzenia za pomocą DNA Recovery Peel. Jest to peeling wykorzystujący najnowsze osiągnięcia nanotechnologii, działający na poziomie DNA. Dzięki temu jego spektrum działania jest bardzo szerokie , a efekty możliwe do osiągnięcia bardziej spektakularne, niż w przypadku zwykłych preparatów o działaniu anti-aging. Jego substancje aktywne zostały zamknięte w liposomach, czyli w pęcherzykach lipidowych transportujących zawarte w nich substancje do najgłębiej ulokowanych warstw skóry. Działanie tego preparatu nie jest uzależnione od jego pH oraz pozwala na uniknięcie podczas wykonywania zabiegu nieprzyjemnego pieczenia oraz podrażnień. DNA Recovery Peel przywraca skórze świeży, młodzieńczy wygląd, zmarszczki oraz przebarwienia stają się mniej widoczne. Zawarte enzymy naprawcze świetnie regenerują uszkodzone komórki oraz chronią je przed niechcianymi skutkami opalania. Podczas aplikacji preparatu na skórę podczas zabiegu odczuwalne jest jedynie lekkie mrowienie, które ustępuje po kilku minutach. Po zabiegu zauważyć można, że skóra odzyskała świeży, promienny wygląd. Peeleing przywraca również nawilżenie oraz prawidłową teksturę skóry. W przypadku cer tłustych z tendencja do trądziku jej stan jest znacznie poprawiony. Redukuje ilość głębokich zmarszczek oraz chroni przed powstawaniem uszkodzeń posłonecznych.

Jesień to idealny czas na głębsze peelingi twarzy w celu poprawienia kondycji skóry po męczącym dla niej okresie letnim. W tym przypadku doskonałym rozwiązaniem jest wykonanie zabiegu z wykorzystaniem Ferulac Valencia Peel. Unikalne połączenie czterech kwasów pozwala na skuteczna likwidacje fotouszkodzeń skóry twarzy, dekoltu oraz dłoni. W formule tego preparatu zastosowano zjawisko synergii 4 kwasów: trójchloroctowego (TCA), ferulowego, salicylowego i 3-O-etylo-askorbinowego. Połączenie tych 4 kwasów wykazuje niezwykle silne działanie przeciwstarzeniowe. Inicjuje synteze włókien kolagenowych, elastynowych i kwasu hialuronowego, które pełnią niezwykle istotna role w zachowaniu jędrności, elastyczności i odpowiedniego nawilżenia skóry. Siła oraz głębokość kwasu TCA zalezy od jego stężenia oraz od tego z jakimi składnikami zostanie połączony. Zawarty w produkcie 10% TCA umożliwia jego zastosowanie w przypadku skór bardzo wrażliwych, a jego wysoka skuteczność keratolityczna została uzyskana poprzez połączenie z 5% kwasem salicylowym. Kwas salicylowy odpowiada za rozpuszczenie blaszek lipidowych znajdujących się między korneocytami otwierając dzieki temu droge do głębszych warstw naskórka dla TCA i pozostałych składników aktywnych. Kwas ferulowy, czyli silny absorber UV, może przenikać bardzo głeboko, zapewniąjąc przez to doskonałą fotoprotekcję. Połączenie kwasu ferulowego z kwasem 3-O-etylo-askorbinowym powoduje wzrost stabilności pochodnej witaminy C oraz zwieksza działanie antyoksydacyjne. Rola pochodnej witaminy C jest działanie jako kofaktor przemian w procesie syntezy kolagenu przez co poprawia strukturę skóry. Kwas ferulowy w połączeniu z witaminą C oraz alfa-arbutynę działają depigmentacyjnie poprzez hamowanie tyrozyny.

Bez wątpienia Ferulac Valencia Peel posiada wszelkie właściwości, dzięki którym walka z objawami fotostarzenia twarzy jest skuteczna. Dzięki udziałowi w szkoleniu, na którym zdobyłyśmy wszystkie informacje na jego temat oraz tego w jaki sposób go wykorzystywać, nasza oferta została wzbogacona również o ten zabieg. Serdecznie zapraszamy do skorzystania z tej oferty wszystkie osoby chcące pozbyć się niechcianych skutków nadmiernej ekspozycji na słońce.

ITP Estetyka
Vectus
Lunula
Sesderma
Jean D`Arcel
Nccosmetucs
Arcel Med