LASER LOOK

Usuwanie zmarszczek, blizn i odmładzanie laserami frakcyjnymi

Osiągnięcie pięknej skóry jest łatwiejsze niż kiedykolwiek, dzięki laserowi laserom frakcyjnym. Jest to najnowsza technologia odbudowy cery stosowana na całym świecie, która leczy wiele niedoskonałości na twarzy i ciele. Terapia laserem frakcyjnym poprawi wiele wad skóry i zapewni młody, promienny i piękny wygląd twarzy.

Najpierw zniszcz aby można było naprawić

Może wydawać się to dla wielu osób absurdalne ale taka jest zasada działania laserów frakcyjnych na skórę. Skóra jest jedną z najlepiej regenerujących się części ciała w organizmie, dlatego aby ją odbudować należą ją najpierw uszkodzić i zdać się na naturalne procesu regeneracji. Cały proces odmładzania cery należy podzielić na dwa etapy: uszkodzenie (celowe i kontrolowane) i regeneracja.

Lasery frakcyjne wykorzystywane do trwałej i efektywnej regeneracji skóry działają dość inwazyjnie na organizm, w zależności od zastosowanej technologii mogą to być zabiegi mocno ingerujące i o umiarkowanym działaniu. Lasery frakcyjne dziali się ogólnie na ablacyjne i nieablacyjne, oba powodują mikrouszkodzenia które działają mobilizująco na procesy regeneracji które są odpowiedzialne za przebudowę struktury włókien kolagenu i elastyny w skórze.

Lasery ablacyjne są zdecydowanie mocniejsze i powodują dużo głębsze mikro ukłucia w tkance skórnej, co prowadzi co odparowania wody i naskórka czyli ablacji, są to otwarte mikro rany. Lasery nieablacyjne powodują uszkodzenia skóry wewnątrz bez naruszania naskórka, naskórek nie dopasowuje więc nie zachodzi zjawisko ablacji. Oba urządzenia są skuteczne ale i oba posiadają swoje wady i zalety, o czym w dalszej części artykułu.

laser frakcyjny

Porównanie obu technologii laserów frakcyjnych pokazuje że lasery nieablacyjne są bardziej przystępne jednak obszar stosowania i moc wnikania w głąb skóry sprawia że ta technika jest skuteczniejsza. Ale należy sobie uświadomić że lasery nieablacyjne radzą sobie w doskonały sposób z wielkością przypadków. Zaś stosowanie techniki ablacyjnej na skórze 35 latki która chce zlikwidować sobie pojedyncze zmarszczki, kurze łapki, czy zmarszczki mimiczne mija jest zdecydowanie zbyt mocnym działaniem.

Lasery ablacyjne – działają na zasadzie odparowania naskórka i górnej warstwy właściwej oraz obkurczania włókien kolagenowych. Lasery te mają duże powinowactwo do wody w związku z czym działamy bardziej powierzchniowo. Powstałe uszkodzenia skóry goją się nawet przez 2 tygodnie. Po zagojeniu może pojawić się obrzęk oraz rumień, a pełny efekt widać po kilku miesiącach.

Lasery nieablacyjne – działają na zasadzie uszkodzenia i pobudzenia odbudowy kolagenu, bez naruszania ciągłości naskórka i skóry właściwej. Pozwalają one penetrować głębiej do warstwy siateczkowej skóry właściwej. Czas regeneracji jest krótszy niż w przypadku laserów ablacyjnych.

Nowy naskórek jest grubszy i zawiera więcej włókien kolagenu. Efektem oczekiwanym po zabiegach szczególnie na twarzy jest uzyskanie efektu liftingu. Stosowanie tych laserów pozwala wzmocnić naturalne procesy biologiczne i pobudzić organizm do stymulacji wewnętrznych procesów odnowy warstw skóry. Bardzo ważne jest że uzyskane efekty są bez użycia skalpela i środków chemicznych w efekcie czego uzyskujemy wygładzoną i odświeżoną skórę.

Usuwanie zmarszczek laserem frakcyjnym

Słynny kolagen o którym tak dużo się mówi naturalnie występuje w organizmie, odpowiada za elastyczność skóry. Wraz z wiekiem organizm człowieka produkuje go co raz mnie, skutkiem jego niedoboru jest wiotczenie skóry czyli tak zwane zmarszczki. Są to pierwsze objawy starzenia się. Stosowanie zabiegów laserem frakcyjnym możemy działać na skórę w sposób pobudzający ją do produkcji nowych warstw kolagenu i uzupełniania jego niedoboru. Osiągamy to w „naturalny” sposób, tz. bez ingerencji chirurgicznej i chemicznej. Wygładzamy zmarszczki po prostu intensyfikując proces produkcji kolagenu dzięki uszkodzeniu skóry w kontrolowany sposób wiązką światła lasera. W ten sposób cera odzyskuje jędrność i wygląda zdecydowanie młodziej.

A teraz trochę o naszym laserze frakcyjnym nie ablacyjnym Emerge TM

Laser frakcyjny Emerge TM to urządzenie do regeneracji skóry stworzone przez firmę medyczną Palomar. W 2013 roku firma Palomar została wykupiona przez jedną z największych na świecie firm produkująca lasery medyczne firmę Cynosure. Laser Emerge TM został zaprojektowany tak aby zmniejszyć ryzyko powikłań po zabiegowych. Urządzenie stosuje technikę nieablacyjną, aby stymulować procesy odnowy i działać głębiej. Zabiegi laserem Emerge TM mają na celu likwidowanie różnych problemów jak zmarszczki, kurze łapki, blizny i przebarwienia skóry.

Nauka która kryje się za technologią lasera Emerge TM

Palomar zaprojektował swoje urządzenie do leczenia łagodnych objawów zmarszczek, blizn, pigmentacji. Zabiegi przyśpieszają naturalne procesy odmładzania skóry, pomagają organizmowi szybciej rozbijać stare, uszkodzone komórki ale nie działa tak daleko aby je całkowicie zniszczyć i uszkodzić włókna kolagenowe. Technologia ta została wprowadzona dlatego że lasery ablacyjne które odparowują komórki naskórka są bardziej niebezpieczne, pozostawiają wiele uszkodzeń, wymagają dużo więcej opieko po zabiegowej a na efekty należy długo czekać. Z drugiej strony technika nieablacyjna zastosowana w laserze Emerge TM jest mniej intensywna i osiągnięcie tego samego efektu wymaga większej liczby zabiegów, nie usuwa naskórka tylko działa wewnątrz, dlatego pojedynczy zabieg przyniesie efekt ale na pewno nie tak spektakularny jak laserem frakcyjnym. Jednak bezpieczeństwo zabiegu i brak okresu rekonwalescencji spowodował że ten typ zabiegów jest dużo bardziej popularny, ponieważ mało kto ma możliwość odbycia 1-2 tygodniowej rekonwalescencji po zabiegu w domu, natomiast po laserze Emerge TM można tego samego dnia wrócić do codziennych obowiązków.

Jak wygląda leczenie laserem Emerge TM?

Ci którzy zdecydują się na wizytę w naszym salonie i odbycie kuracji musza w pierwszej kolejności umówić się na konsultację aby omówić zabieg i wykluczyć przeciwwskazania. Sam zabieg trwa do godziny czasu. Podczas wykonywania zabiegu pacjent może odczuwać lekki do umiarkowanego ból, w zależności od intensywności zabiegu i obszaru ciała. W większości przypadków są to umiarkowanie łagodne odczucia. Zwykle po zabiegu można powrócić do codziennych czynności bo nie ma do tego przeciwwskazań ale należy pamiętać że mogą być zaczerwienienia i lekka opuchlizna. Warto na ten dzień nie planować sobie żadnych ważnych spotkań.

Odczucia bólu są naturalne ponieważ są odpowiedzią układu immunologicznego na uszkodzenia jakim poddajemy skórę. Odczucia te będą większe w przypadku głębokich blizn dla którym ustawienia mocy muszą być większe.

 

ITP Estetyka
Vectus
Lunula
Sesderma
Jean D`Arcel
Nccosmetucs
Arcel Med