LASER LOOK

Sterylizacja narzędzi w naszym salonie

Kilka dni temu nasz zespół miał okazję uczestniczyć w szkoleniu dotyczącym sterylizacji w salonie kosmetycznym, organizowanym przez firmę Enbio. Niesamowicie ważna jest dla nas higiena pracy oraz zapewnienie bezpieczeństwa naszym klientom dlatego chętnie aktualizujemy i uzupełniamy swoją wiedzę na ten temat. Specjaliści z którymi mieliśmy przyjemność się spotkać podczas szkolenia dokładnie i szczegółowo omówili dezynfekcję w salonie oraz dobrą praktykę sterylizacyjną. Krok po kroku omówiony został również ciąg sterylizacyjny, to z jakich etapów powinien się składać oraz w którym miejscu w gabinecie kosmetycznym powinien być przeprowadzany. Następnie dowiedziałyśmy się jak istotne jest przygotowanie narzędzi do sterylizacji w taki sposób aby nie ulegały zniszczeniu i mogły posłużyć nam dłużej oraz jaki program sterylizacyjny dobrać w zależności od tworzyw z jakich stworzone są poszczególne narzędzia. Ostatnie godziny szkolenia poświęcone zostały omówieniu obowiązujących przepisów prawnych i ich nowelizacji, wymagań dotyczących archiwizacji i dokumentacji procesów sterylizacji oraz testom chemicznym i biologicznym, które pozwalają nam skontrolować czy nasze autoklawy pracują w pełni sprawnie i pozostawiają narzędzia sterylne, gotowe do dalszej pracy.

Sterylizacja narzędzi jest dla nas jednym z najważniejszych elementów w celu zapewnienia naszym klientom bezpieczeństwo podczas zabiegów które oferujemy. Dzięki sterylizacji narzędzia stają się jałowe co oznacza, że zniszczeniu ulegają wszystkie, zarówno wegetatywne, jak i przetrwalnikowe formy mikroorganizmów. Nie tylko osoby poddające się zabiegowi ale również osoby go wykonujące muszą być pewne, że zachowane zostały wszelkie procedury higieniczno-sanitarne. W naszym salonie procedura bezpieczeństwa i higieny pracy przebiega kilkuetapowo. Narzędzia po zakończonym zabiegu są dezynfekowane, osuszane oraz pakowane w torebki do sterylizacji. Tak przygotowane pakiety umieszczamy w autoklawie i poddajemy sterylizacji. Po zakończeniu tego procesu wysterylizowane narzędzia w pakietach przechowujemy w odpowiednim, bezpiecznym miejscu, gdzie czekają na ponowne użycie.

Apelujemy aby zwracać uwagę na to w jakim miejscu poddajemy się zabiegom i czy przestrzegane są tam tak niezbędne procedury, o których wspomniano powyżej. Upiększanie swego ciała powinno iść w parze z dbaniem o swoje zdrowie. Aby mieć pewność, że właśnie tak jest zapraszamy do korzystania z usług w naszym salonie- Laser Look. Dzięki nam staniesz się nie tylko piękniejsza ale również będziesz mieć pewność, że zabiegi są przede wszystkim bezpieczne dla twojego zdrowia.

Sterylizacja narzędzi

ITP Estetyka
Vectus
Lunula
Sesderma
Jean D`Arcel
Nccosmetucs
Arcel Med